Strona główna Porady i częste pytania Czy kantor internetowy jest czynny całą dobę i weekendy?

Czy kantor internetowy jest czynny całą dobę i weekendy?

Ocena:
4,0 na 5    3 oceny

Czy kantor internetowy jest czynny całą dobę i weekendy?

Chcąc kupić obcą walutę albo też wymienić ją na złotówki, mamy do wyboru zarówno kantor stacjonarny, jak i internetowy. Wybór należy do każdego z osobna, ale mimo to warto wspomnieć, że ten działający w sieci niesie użytkownikom dużo więcej korzyści. Wielu ludzi o tym nie wie, bo nie ma pojęcia jak takie kantory funkcjonują. Dlatego warto wspomnieć o nich choć kilka słów.

 

Jak działa kantor internetowy?

Kantor internetowy działa poniekąd jak konto bankowe z możliwością zarządzania przez internet. Jest specjalnym serwisem internetowym, za pośrednictwem którego można swobodnie wymieniać walutę bez wychodzenia z domu. Wymiany tej dokonuje się z wykorzystaniem konta bankowego, co jest bezpłatne i bardzo wygodne. Kantor internetowy jest dla każdego, kto przynajmniej raz na jakiś czas potrzebuje wymienić walutę. Osobom, które wymieniają ją naprawdę bardzo rzadko, raczej się nie przyda.

 

Czy kantor internetowy jest czynny całą dobę?

Kantor internetowy działa 24 godziny na dobę. Dzięki temu można wymieniać waluty o dowolnej porze zarówno w dzień, jak i w nocy. Pod tym względem kantor działający w sieci jest lepszy od tego stacjonarnego. Bez względu na to kiedy kto zdecyduje się na wymianę waluty, może to zrobić. Stacjonarne kantory są czynne tylko w określonych godzinach. Dlatego nocna wymiana waluty nie wchodzi w grę. W ten sposób można powiedzieć, że oba kantory się uzupełniają. Jednak internetowy ma zdecydowanie więcej zalet i przez to jest najczęściej wybierany.

 

A jak jest w weekendy?

Co ciekawe, kantory internetowe są czynne nawet w weekendy. Nie dość, że 24 godziny na dobę, to w dodatku również 7 dni w tygodniu. O taki w stacjonarnym punkcie jest naprawdę trudno. Na szczęście są internetowe i dzięki temu każdy, kto potrzebuje wymienić walutę poza dniem roboczym, może to bez problemu uczynić. W ten sposób kantory internetowe przebijają ofertę kantorów stacjonarnych i dzięki temu są od nich lepsze. Zapewne to wpłynęło na ich popularność.

 

Kantory internetowe funkcjonują na bardzo prostych zasadach. Aby móc z nich korzystać, trzeba po prostu mieć dostęp do internetu. Służą przede wszystkim osobom, które często potrzebują wymienić waluty. Taki kantor działa nie tylko 24 godziny na dobę, ale również aż 7 dni w tygodniu. To dlatego są tak popularne i lubiane przez wielu ludzi. Poza tym uzupełniają się z kantorami stacjonarnymi. Bez względu na to czy jest noc, czy weekend, każdy może dokonać wymiany waluty po korzystnej cenie. Wszystko to motywuje do korzystania z kantorów internetowych.

Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,3258
CHF = 4,5725
USD = 4,0224
GBP = 5,0600
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,4127
CHF = 4,6392
USD = 4,1720
GBP = 5,0802
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Konto walutowe a kantor online

Konto walutowe a kantor online

Konto walutowe i kantor online to dwa dość ciekawe rozwiązania, które mają ze sobą wiele wspólnego, ale też znacząco się od siebie różnią. To propozycje dla osób, które często muszą dokonywać płatności w obcej walucie. Usługi...


Różnica kursu walut w NBP a kantorze – skąd wynika?

Różnica kursu walut w NBP a kantorze – skąd wynika?

NBP prezentuje zupełnie inny kurs walut nić ten, jaki publikowany jest na tablicach kantorów. Nie wszyscy to zauważyli, ale ci, którzy często wymieniają waluty albo po prostu obserwują to co dzieje się w świecie walut, już nie raz zorientowali się, że...


Escrow i wymiana walut online

Escrow i wymiana walut online

Wielu ludzi często dokonuje płatności w obcej walucie, po wcześniejszym zakupie w tradycyjnym kantorze. Okazuje się, że niestety nie wszyscy wiedzą o tym, że są pewne udogodnienia, łatwiejsze sposoby zakupu waluty. Nie mają również pojęcia, że istnieją...


Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Jeszcze do niedawna, aby móc za towar lub usługę zapłacić obcą walutą, trzeba było pójść do kantoru i dokonać wymiany. Teraz są zdecydowanie lepsze rozwiązania, które należałoby wręcz nazwać udogodnieniami. Karta walutowa prepaid to...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,3366
CHF Kurs franka
4,5824
USD Kurs dolara
4,0277
GBP Kurs funta
5,0567
Źródło: Tabela nr z dn. 11-12-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,5725
4,5769
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,6392
4,6792
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas