Strona główna Porady i częste pytania Escrow i wymiana walut online

Escrow i wymiana walut online

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Escrow i wymiana walut online

Wielu ludzi często dokonuje płatności w obcej walucie, po wcześniejszym zakupie w tradycyjnym kantorze. Okazuje się, że niestety nie wszyscy wiedzą o tym, że są pewne udogodnienia, łatwiejsze sposoby zakupu waluty. Nie mają również pojęcia, że istnieją dodatkowe usługi jak escrow, które mogłyby przydać się wielu osobom. To dlatego warto wspomnieć o tym choć „kilka słów”.

 

Czym jest escrow?

Escrow to po prostu transakcja powiernicza. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie interesów zarówno sprzedawcy, jak też kupującego. Wszystko to dzieje się dzięki obecności powiernika, który odpowiada za nadzór nad realizacją umowy, a także rozstrzyganie sporów, jeżeli takie mają miejsce. Escrow powinno się stosować w wybranych przypadkach, a mianowicie w sytuacji, gdy realizowana umowa jest na przykład bardzo rozłożona w czasie. Tak samo, jeżeli jakaś transakcja ma miejsce online, czyli na odległość, warto skorzystać z tego rodzaju zabezpieczenia. Takich sytuacji jest zdecydowanie więcej. To dlatego każdy, kto robi interesy, nawiązuje jakieś współprace, jest jedną ze stron dowolnej transakcji, powinien bliżej poznać tę usługę.

 

Kantory online istnieją od dawna

Co prawda kantory online umożliwiające wymianę waluty bez wychodzenia z domu istnieją już od bardzo dawna, wielu ludzi wciąż nie ma o nich pojęcia. Szkoda, bo dużo na tym tracą. Taki kantor to same zalety. Chodzi tu nie tylko o oszczędność czasu, czy o wygodę, ale również o możliwość zakupu walut po atrakcyjnym kursie. Takich kantorów jest coraz więcej. Każdy z nich ma do zaoferowania coraz to ciekawsze usługi. Warto wybrać ten najbardziej wiarygodny, aby móc korzystać z jego usług bez żadnych komplikacji i przez długi czas.

 

Obie usługi w jednym miejscu

Dzisiejsze kantory online oferują nie tylko wymianę walut, ale też usługi dodatkowe jak escrow. Wybierając jeden punkt, można korzystać z wielu ciekawych rozwiązań. To dlatego warto poświęcić chwilę na staranny wybór, aniżeli zbyt pochopnie podejmować decyzję.

 

Escrow i wymiana walut online to doskonałe usługi, z których dziś można korzystać w różnych punktach. Jeżeli ktoś dość aktywnie działa na rynku, ciągle coś kupuje, sprzedaje i to nie tylko w Polsce, może właśnie powinien pomyśleć o takim kantorze, dzięki któremu zyska więcej, niż mu się wydaje. Bezpieczeństwo, jeżeli chodzi o usługę escrow, a także szybką i korzystną wymianę walut w przypadku kantoru online. Warto być na bieżąco z tym, co pojawia się w ofertach dzisiejszych firm. Na wielu nowoczesnych usługach można naprawdę wiele skorzystać.

Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,3258
CHF = 4,5725
USD = 4,0224
GBP = 5,0600
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,4127
CHF = 4,6392
USD = 4,1720
GBP = 5,0802
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Jeszcze do niedawna, aby móc za towar lub usługę zapłacić obcą walutą, trzeba było pójść do kantoru i dokonać wymiany. Teraz są zdecydowanie lepsze rozwiązania, które należałoby wręcz nazwać udogodnieniami. Karta walutowa prepaid to...


Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe to korzyści nie tylko dla osób, które spłacają kredyty w obcych walutach, wyjeżdżają za granicę na urlop czy wybierają się tam do pracy. Korzystanie z kantorów online jest również bardzo korzystne dla firm,...


Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kantor online służy do wymiany walut. Korzystający z tej opcji uważają, że jest to najtańszy sposób z wszystkich możliwych, oczywiście jeżeli dokona się wyboru odpowiedniego kantoru z korzystną ofertą. Takich dziś nie brakuje, więc każdy kto tylko...


Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor internetowy głównie słynie z tego, że jest tańszą opcją wymiany waluty niż kantory stacjonarne lub banki. Okazuje się jednak, że niesie szereg korzyści również osobom często podróżującym za granicę lub też wyjeżdżającym tam w...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,3366
CHF Kurs franka
4,5824
USD Kurs dolara
4,0277
GBP Kurs funta
5,0567
Źródło: Tabela nr z dn. 11-12-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,5725
4,5769
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,6392
4,6792
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas