Strona główna Porady i częste pytania Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Jeszcze do niedawna, aby móc za towar lub usługę zapłacić obcą walutą, trzeba było pójść do kantoru i dokonać wymiany. Teraz są zdecydowanie lepsze rozwiązania, które należałoby wręcz nazwać udogodnieniami. Karta walutowa prepaid to najlepsza metoda dokonywania płatności w obcej walucie.

 

Czym jest ta karta

Karta walutowa prepaid to zwyczajna karta, która umożliwia dokonywanie płatności w obcych walutach. Jeżeli więc ktoś wybiera się za granicę, nie musi wymieniać złotówek na Euro lub inną walutę bo wystarczy, że dokona płatności przy użyciu tej właśnie karty. Tym sposobem można realizować płatności na całym świecie zarówno w sklepach, jak też w bankomatach.

 

Zalety karty walutowej prepaid

Karta walutowa prepaid to same zalety. Jedną z nich jest brak ryzyka kursowego. Brak kosztów przewalutowania w banku to kolejna zaleta, która motywuje podróżujących do zaopatrzenia się w daną kartę. Poza tym plusem jest również możliwość pełnej kontroli nad wydatkami. Jednak to i tak nie wszystko, ponieważ zalet jest znacznie więcej. Zaliczyć do nich należy również możliwość wielokrotnego doładowania, tak by użytkownicy cały czas mieli dostęp do środków i nie musieli odmawiać sobie kolejnych zakupów. Taka karta jest dostępna w kilku różnych walutach.

 

Skąd wziąć taką kartę

Kartę walutową prepaid można nabyć dziś w wielu punktach. Jednym z nich to banki. Jeszcze nie wszystkie placówki oferują tego rodzaju kartę, ale w większości można ją bez problemu nabyć. Co więcej, karty dostępne są już w wielu kantorach. Jeszcze chwila, a o taką kartę już w ogóle nie będzie trudno. Zresztą już powoli staje się standardem, mimo iż jeszcze niedawno nikt o niej nie słyszał.

 

Dla kogo karta walutowa prepaid

Karta walutowa prepaid to doskonały produkt dla osób, które często wyjeżdżają za granicę w celach turystycznych czy służbowych, bądź po prostu muszą płacić za produkty lub usługi obcą walutą. Jeżeli nie mają czasu na wymianę waluty w kantorze, taka karta będzie idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić czas.

 

Podsumowując, karta walutowa prepaid to karta, dzięki której można płacić za usługi i produkty w obcej walucie, bez wcześniejszej wizyty w kantorze. Taka karta to same zalety. Plusem jest chociażby to, że jedną i tą samą kartą można płacić na przykład w Euro, USD i GBP. Można ją nabyć w niektórych bankach, a nawet kantorach. To idealne rozwiązanie dla podróżujących po świecie, którzy nie mają ochoty nosić przy sobie gotówki, a mimo to chcą czasem zaszaleć na zakupach będąc za granicą.

Karte walutowa dostaniesz m.in. w Trejdoo

Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,7311
CHF = 4,7946
USD = 4,4090
GBP = 5,3271
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,7219
CHF = 4,7888
USD = 4,3958
GBP = 5,3146
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe to korzyści nie tylko dla osób, które spłacają kredyty w obcych walutach, wyjeżdżają za granicę na urlop czy wybierają się tam do pracy. Korzystanie z kantorów online jest również bardzo korzystne dla firm,...


Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kantor online służy do wymiany walut. Korzystający z tej opcji uważają, że jest to najtańszy sposób z wszystkich możliwych, oczywiście jeżeli dokona się wyboru odpowiedniego kantoru z korzystną ofertą. Takich dziś nie brakuje, więc każdy kto tylko...


Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor internetowy głównie słynie z tego, że jest tańszą opcją wymiany waluty niż kantory stacjonarne lub banki. Okazuje się jednak, że niesie szereg korzyści również osobom często podróżującym za granicę lub też wyjeżdżającym tam w...


Co to jest spread

Co to jest spread

Na rynku Forex jest takie pojęcie jak spread, kantory również posługują się tym słowem. Choć zarówno w internecie, jak i w prasie ekonomicznej, redaktorzy często posługują się tym właśnie słownictwem, nie wszyscy je rozumieją. Warto jednak poznać...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,7402
CHF Kurs franka
4,8004
USD Kurs dolara
4,4074
GBP Kurs funta
5,3351
Źródło: Tabela nr z dn. 08-02-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,7946
4,8010
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,7888
4,8288
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas