Strona główna Porady i częste pytania Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą
Kantory internetowe to korzyści nie tylko dla osób, które spłacają kredyty w obcych walutach, wyjeżdżają za granicę na urlop czy wybierają się tam do pracy. Korzystanie z kantorów online jest również bardzo korzystne dla firm, które specjalizują się w handlu zagranicznym. Główną zaletą dla tej grupy użytkowników jest możliwość szybkiej i taniej wymiany walut.

Obniżenie kosztu przewalutowania

Niekorzystne przewalutowanie przelewów walutowych w banku, skłoniło przedsiębiorców do korzystania z funkcji kantorów internetowych. Zbyt wysokie koszty przewalutowania sprawiały, że nie zawsze współpraca z zagranicznymi firmami przynosiła satysfakcjonujący zysk. W związku z tym przedsiębiorcy zaczęli szukać korzystniejszych rozwiązań i sposobów, które pozwoliłyby zminimalizować ten koszt i zwiększyć zarobek. Tym nowoczesnym sposobem jest właśnie korzystanie z możliwości wymiany walut w kantorach online.

Najlepszy kantor dla firm

Nie wszystkie kantory online są takie same. Jedne oferują wymianę waluty po atrakcyjnym kursie, inne zaś po mniej korzystnym. Stąd przedsiębiorcy podobnie jak osoby fizyczne, decydują się na solidną analizę ofert kilku kantorów, aby tym sposobem wybrać dla siebie najlepszy. Z kantorów mogą korzystać wszyscy bez wyjątków. Najlepsze w tym wszystkim jest to, iż kantory online nie wprowadzają żadnych ograniczeń odnośnie kwoty, jaką można przewalutować. To daje dużym firmom zielone światło do wielkich interesów z zagranicznymi kontrahentami. Wystarczy więc tylko wybrać wiarygodny, popularny, tani i wygodny w obsłudze kantor. A czynność tę można wykonać bez wychodzenia z firmy, nie opuszczając wygodnego fotela usytuowanego w nowoczesnym i klimatyzowanym pokoju własnego biura.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Główną zaletą kantorów internetowych jest to, że mając tę możliwość wymiany gotówki, nie trzeba nosić ze sobą walizki pieniędzy. Ponadto zasady działalności kantorów online są regulowane przez identyczne przepisy jak kantorów stacjonarnych. Poza tym kantory te podlegają również kontroli samego Prezesa NBP i nadzorowi GIIF. Poza tym transakcje przesyłania gotówki zabezpieczone są specjalnymi protokołami SSL. Sami pracownicy kantorów muszą każdego roku dostarczać zeznanie o niekaralności. Wszystko więc wskazuje na to, że kantory online są bardzo bezpieczne zarówno dla osób fizycznych, jak też dla firm, które handlują z zagranicznymi kontrahentami. W związku z tym powiedzenie – pewne jak w banku – może odnosić się również do kantorów. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że pieniądze jakimi będą obracać w kantorach internetowych, będą w pełni bezpieczne.

Firmy współpracujące z zagranicznymi kontrahentami korzystające z kantorów internetowych, odnoszą większe korzyści. Korzystanie z podobnych usług w banku jest bardziej kosztowne. Wygodny dostęp do kantorów, niższy koszt przewalutowania, duży wybór kantorów online, wysoki poziom bezpieczeństwa – to tylko niektóre powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na wybór pierwszego rozwiązania.
Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,4910
CHF = 4,6120
USD = 4,1884
GBP = 5,2200
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,4739
CHF = 4,6030
USD = 4,1779
GBP = 5,2006
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kantor online służy do wymiany walut. Korzystający z tej opcji uważają, że jest to najtańszy sposób z wszystkich możliwych, oczywiście jeżeli dokona się wyboru odpowiedniego kantoru z korzystną ofertą. Takich dziś nie brakuje, więc każdy kto tylko...


Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor internetowy głównie słynie z tego, że jest tańszą opcją wymiany waluty niż kantory stacjonarne lub banki. Okazuje się jednak, że niesie szereg korzyści również osobom często podróżującym za granicę lub też wyjeżdżającym tam w...


Co to jest spread

Co to jest spread

Na rynku Forex jest takie pojęcie jak spread, kantory również posługują się tym słowem. Choć zarówno w internecie, jak i w prasie ekonomicznej, redaktorzy często posługują się tym właśnie słownictwem, nie wszyscy je rozumieją. Warto jednak poznać...


Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku

Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku

Nie ma co ukrywać, są osoby, które nie przywiązują uwagi do tego, gdzie wymieniają walutę. Jeżeli w pobliżu widzą bank, nie mają z tym żadnego problemu, aby udać się do danego punktu w oczywistym celu. Wielu ludzi jednak stawia na oszczędność i jeżeli...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,5148
CHF Kurs franka
4,6332
USD Kurs dolara
4,1903
GBP Kurs funta
5,2543
Źródło: Tabela nr z dn. 02-06-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,6120
4,6160
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,6030
4,6430
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas