Strona główna Porady i częste pytania Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Kupujemy walutę na spłatę kredytu

Ocena:
4,5 na 5    4 oceny

Kupujemy walutę na spłatę kredytu
Kantor online służy do wymiany walut. Korzystający z tej opcji uważają, że jest to najtańszy sposób z wszystkich możliwych, oczywiście jeżeli dokona się wyboru odpowiedniego kantoru z korzystną ofertą. Takich dziś nie brakuje, więc każdy kto tylko potrzebuje wymienić waluty, może wybrać dla siebie jeden z nich i zarejestrować się. A jak to się ma do spłaty kredytów mieszkaniowych we frankach? Podobno wcześniejsza wymiana waluty w kantorze online, a dopiero później spłata kredytu w banku, niesie wiele korzyści.

Spłata kredytu we frankach

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego we frankach to chwila. Kilka drobnych formalności i kredytobiorca już może cieszyć się gotówką, jaką bank przelewa mu na konto. Jednak kiedy przychodzi czas spłaty, pojawiają się automatycznie liczne problemy i trudności. Wielu kredytobiorców dopiero w tym momencie dochodzi do wniosku, że raty wcale nie są takie niskie, jak by się tego chciało. Ale na szczęście są sprytne sposoby na to, aby spłacić kredyt hipoteczny we frankach i jeszcze na tym zaoszczędzić.

Wymiana waluty w kantorze online

Nie od dziś wiadomo, że wymiana waluty w kantorze online jest korzystniejsza niż w banku, czy w tradycyjnym kantorze. Wobec tego wystarczy jedynie znaleźć najlepszy kantor internetowy, a następnie zarejestrować się w nim, aby tym sposobem móc wymienić walutę po niskim kursie i dopiero później spłacić ratę kredytu. Takie postępowanie to bardzo duża oszczędność, na której skorzysta każdy kredytobiorca. Osoby, które bardziej znają się na sprawach finansowych, mając tu na myśli kredyty i waluty, stale obserwują kursy walut, aby tym sposobem wychwycić odpowiedni moment na wymianę. Dzięki temu mogą jeszcze więcej zaoszczędzić, mimo nieustającej spłaty danego zobowiązania.

Ile można zaoszczędzić?

Niektóre analizy podają, że na takim obrocie sprawy – mając na myśli wymianę walut w kantorze online – można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Inne źródła informują o tym, że da się na tym zarobić około stu złotych, dzięki czemu rocznie można zaoszczędzić przeszło tysiąc złotych. Ludzie zaciągają kredyty we frankach na długie lata. W związku z tym mogą jeszcze bardziej skorzystać na takim nowoczesnym rozwiązaniu. Co prawda, aby postępować w ten sposób, trzeba mieć czas. Jednak kantory online są na tyle praktyczne, iż tak naprawdę wymiana waluty zajmuje tylko chwilę. Czynność jest bardzo wygodna szczególnie dla osób, które już mają doświadczenie. To ci kredytobiorcy zyskają w ten sposób najwięcej.

Nie wszyscy znają tę metodę spłaty kredytu we frankach. Ci, którzy spłacają ten kredyt standardową metodą, wiele na tym tracą. Żaden bank nie podpowie klientom o takiej możliwości, gdyż tym sposobem będzie dbał wyłącznie o swoje zyski. A tak naprawdę aby móc oszczędzać na spłacie długu, trzeba tylko zarejestrować się w kantorze online i opanować obsługę. Wszystko jest bardzo proste, a nawet wygodne. Kto skorzysta ma szanse na spłacie kredytu zarobić satysfakcjonujące pieniądze.

Artykuł powstał we współpracy z portalem HIPOTEKA360
Hipoteka360.pl
https://hipoteka360.pl

Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,5991
CHF = 4,7700
USD = 4,3188
GBP = 5,2862
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,5885
CHF = 4,7582
USD = 4,3104
GBP = 5,2727
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor online dla wyjeżdżających za granicę

Kantor internetowy głównie słynie z tego, że jest tańszą opcją wymiany waluty niż kantory stacjonarne lub banki. Okazuje się jednak, że niesie szereg korzyści również osobom często podróżującym za granicę lub też wyjeżdżającym tam w...


Co to jest spread

Co to jest spread

Na rynku Forex jest takie pojęcie jak spread, kantory również posługują się tym słowem. Choć zarówno w internecie, jak i w prasie ekonomicznej, redaktorzy często posługują się tym właśnie słownictwem, nie wszyscy je rozumieją. Warto jednak poznać...


Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku

Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku

Nie ma co ukrywać, są osoby, które nie przywiązują uwagi do tego, gdzie wymieniają walutę. Jeżeli w pobliżu widzą bank, nie mają z tym żadnego problemu, aby udać się do danego punktu w oczywistym celu. Wielu ludzi jednak stawia na oszczędność i jeżeli...


Na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online

Kantor internetowy to nic innego, jak specjalne miejsce w sieci, które umożliwia dokonywanie wymiany waluty po atrakcyjnej cenie, znacznie atrakcyjniejszej niż ta, jaką proponują kantory stacjonarne. Nie dziwne więc, że tak wielu ludzi decyduje się jednak na...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,6069
CHF Kurs franka
4,7752
USD Kurs dolara
4,3269
GBP Kurs funta
5,3020
Źródło: Tabela nr z dn. 22-09-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,7700
4,7710
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,7582
4,7982
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas