Strona główna Porady i częste pytania Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku

Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze online zamiast w banku
Nie ma co ukrywać, są osoby, które nie przywiązują uwagi do tego, gdzie wymieniają walutę. Jeżeli w pobliżu widzą bank, nie mają z tym żadnego problemu, aby udać się do danego punktu w oczywistym celu. Wielu ludzi jednak stawia na oszczędność i jeżeli jest możliwość korzystniejszej wymiany waluty na przykład w kantorze internetowym, to za takim właśnie kantorem się rozglądają. Dziś jest ich sporo. Każdy z nich oferuje znacznie tańszą wymianę waluty niż banki. Warto jednak mimo wszystko wybrać najtańszy kantor.

Koszt wymiany waluty w kantorze online

Trudno jest zaprezentować konkretny koszt wymiany walut za pośrednictwem kantorów internetowych, ponieważ zależy on od wielu czynników. Można jednak wspomnieć, w jaki sposób się kształtuje. Otóż w kantorach online spread wynosi jedynie kilka groszy. W kantorach stacjonarnych zaś wysokość spreadu to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt groszy. Różnica jest więc spora, choć w pierwszym momencie może wydawać się inaczej. Szczególnie korzyści można odnieść w przypadku wymiany dużych kwot i jednocześnie robiąc to stosunkowo często.

Ile można zaoszczędzić?

Decydując się na wymianę waluty w kantorze online zamiast w banku, można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. Wartość oszczędności zależna jest w głównej mierze od kwoty, jaka podlega przewalutowaniu. Każdy kantor internetowy ustala własny spread, dlatego suma zaoszczędzonych pieniędzy zależy także od wybranego kantoru. Także trudno jest tu podać jedną konkretną sumę pieniędzy, jaką można zaoszczędzić decydując się na wymianę waluty w ten właśnie sposób. Tak czy inaczej wymiana w kantorze online jest dużo tańsza i korzystniejsza niż w przypadku wymiany w kantorze stacjonarnym albo tym bardziej w banku. Już wielu ludzi przekonało się o tym. Ponadto nieustannie głoszą o tym artykuły i analizy tworzone w tym zakresie, które tak licznie zamieszczane są w internecie, a nawet w dobrej prasie.

Komu opłaci się wymiana waluty w internecie?

Zdecydowanie więcej na wymianie waluty w kantorze internetowym zaoszczędzą ci klienci, którzy spłacają kredyt we frankach. Korzystając z opcji wymiany waluty w banku, poniosą zdecydowanie większy koszt niż w przypadku wymiany waluty w kantorze online. W takiej sytuacji wystarczy tylko otworzyć rachunek bankowy walutowy i zarejestrować się w kantorze internetowym. Czynności te wbrew pozorom są bardzo proste, a nawet wręcz niezwykle wygodne. Wymiana waluty w kantorze online bardziej niż w banku opłaci się osobom, które często potrzebują kupić obcą walutę.

Podsumowując, nie można podać konkretnej kwoty, jaką klient zaoszczędzi przy wymianie waluty w kantorze online, zamiast w banku. Jest ona zależna od wielu czynników. Jedno jest jednak pewne – oszczędności są duże. Najwięcej zaoszczędzą osoby, które dość często dokonują wymiany walut albo też ci, którzy spłacają kredyt we frankach. Wtedy wystarczy, że będą wymieniać walutę w kantorze online i przelewać kwotę na rachunek w banku, który udostępnił pieniądze. To bardzo proste, a oszczędności są duże.
Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,3274
CHF = 4,5726
USD = 4,0242
GBP = 5,0591
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,4127
CHF = 4,6392
USD = 4,1720
GBP = 5,0802
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kantoru online

Kantor internetowy to nic innego, jak specjalne miejsce w sieci, które umożliwia dokonywanie wymiany waluty po atrakcyjnej cenie, znacznie atrakcyjniejszej niż ta, jaką proponują kantory stacjonarne. Nie dziwne więc, że tak wielu ludzi decyduje się jednak na...


Jak działa kantor internetowy

Jak działa kantor internetowy

Odkąd w sieci pojawiły się kantory internetowe, wielu ludzi zdecydowało się na aktywne korzystanie z możliwości, jakie im zapewniają. Od danego momentu, a w szczególności teraz, kolejki w tradycyjnych punktach wymiany walut, uległy znacznej redukcji. Osoby...


Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

Trafiłeś na świetną ofertę last minute, wybrałeś opcję all inclusive. Zanim jednak wyjedziesz na wymarzone wakacje, musisz jeszcze wymienić walutę. Podpowiadamy jak zrobić to tanio i bezpiecznie. 1. Wybierz walutę Przygotowując się do podróży, należy...


Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje?

Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje?

To oczywiste, że planując zagraniczne wakacje, należy odpowiednio wybrać moment, w którym kupimy euro lub dolary. Nie każdy ma jednak świadomość, jak pomocny w tym zadaniu może być kalendarz - uważa Piotr Lonczak, analityk walutowy Cinkciarz.pl. Zobaczcie...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,3366
CHF Kurs franka
4,5824
USD Kurs dolara
4,0277
GBP Kurs funta
5,0567
Źródło: Tabela nr z dn. 11-12-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,5726
4,5737
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,6392
4,6792
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas