Strona główna Porady i częste pytania Jak działa kantor internetowy

Jak działa kantor internetowy

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Jak działa kantor internetowy
Odkąd w sieci pojawiły się kantory internetowe, wielu ludzi zdecydowało się na aktywne korzystanie z możliwości, jakie im zapewniają. Od danego momentu, a w szczególności teraz, kolejki w tradycyjnych punktach wymiany walut, uległy znacznej redukcji. Osoby zainteresowane wymianą waluty, zdecydowanie chętniej zasiadają przed komputerem w zaciszu własnego domu, aby tym sposobem wykonać daną operację.

Jak działa kantor internetowy?

Kantor internetowy wbrew pozorom jest zupełnie nieskomplikowanym serwisem, który w sposób dość zrozumiały i bardzo obrazowy, umożliwia wymianę dowolnej waluty. Klient, który chce dokonać danej operacji, musi wybrać kantor internetowy, zarejestrować się w nim podając numer konta złotowego oraz konta walutowego. Wówczas pozostaje już tylko ustalić kwotę, aby za kilka godzin, kantor przesłał na konto walutowe oczekiwaną sumę pieniędzy. Czas oczekiwania na pieniądze zależny jest od tego, czy klient ma konto w tym samym banku co kantor, czy też nie. W przypadku jednakowych banków, klient po kilku minutach otrzymuje przewalutowane pieniądze. Kiedy są dwa różne banki, czasem trzeba czekać nawet do kilku dni. Stąd ważne jest, aby przed wyborem kantoru, zwrócić uwagę na to, w jakim banku ma konto – co nie jest żadną tajemnicą dla klientów.

Lepsze kursy niż w stacjonarnym kantorze

Kantory internetowe są najtańszą opcją wymiany walut. W związku z tym rzeczywiście kantory online mają znacznie lepsze kursy niż stacjonarne. W kantorze internetowym spread wynosi jedynie kilka groszy. Na platformach kurs ustalany jest pomiędzy użytkownikami. Niestety w kantorach stacjonarnych różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kupna to w najlepszym przypadku kilkanaście, a często nawet kilkadziesiąt groszy. Także różnice pomiędzy kursami kantorów internetowych a stacjonarnych, są całkiem spore.

Jak spłacić ratę kredytu w obcej walucie z kursem kantora?

Wielu zadłużonych nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo łatwo i wygodnie może zaoszczędzić spłacając kredyt we frankach, korzystając z kantoru internetowego, zamiast kompleksowo z usług jednego banku. Wystarczy tylko założyć konto walutowe w banku, co nie wiąże się z dodatkowym kosztem, a dopełnienie formalności zajmuje naprawdę mało czasu. Wówczas na konto walutowe należy wpłacić walutę z kantoru internetowego, a następnie przelać do banku, który tego kredytu udzielił. Tym sposobem można zaoszczędzić nawet przeszło kilkaset złotych miesięcznie. Stąd ci najbardziej obeznani w temacie, już sprytnie dokonują wymiany walut w kantorze internetowy, aby następnie spłacić swoje zadłużenie z atrakcyjnym zyskiem dla siebie.

Nie od dziś wiadomo, że kantory online są zdecydowanie lepsze dla osób, które stale wymieniają walutę, niż punkty stacjonarne. Szczególnie te w centrach handlowych, na dworcach, lotniskach czy na granicy, są kantorami najdroższymi. W związku z tym wystarczy jedynie dobrze wybrać kantor internetowy, aby móc cieszyć się dużymi oszczędnościami i zarazem możliwością wygodnej wymiany waluty. Bo takie są właśnie kantory online.
Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe


sortowanie wg popularności w portalu
1

EUR = 4,4910
CHF = 4,6120
USD = 4,1884
GBP = 5,2200
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,4739
CHF = 4,6030
USD = 4,1779
GBP = 5,2006
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

Trafiłeś na świetną ofertę last minute, wybrałeś opcję all inclusive. Zanim jednak wyjedziesz na wymarzone wakacje, musisz jeszcze wymienić walutę. Podpowiadamy jak zrobić to tanio i bezpiecznie. 1. Wybierz walutę Przygotowując się do podróży, należy...


Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje?

Kiedy najlepiej kupić euro i dolary na wakacje?

To oczywiste, że planując zagraniczne wakacje, należy odpowiednio wybrać moment, w którym kupimy euro lub dolary. Nie każdy ma jednak świadomość, jak pomocny w tym zadaniu może być kalendarz - uważa Piotr Lonczak, analityk walutowy Cinkciarz.pl. Zobaczcie...


Kurs franka oszalał!

Kurs franka oszalał!

Nagły wzrost cen franka szwajcarskiego Kilka dni temu Szwajcarki Bank Narodowy podjął decyzję o zaprzestaniu bronienia kursu franka szwajcarskiego w wyniku, czego jego cena podskoczyła o kilkadziesiąt procent. Jeszcze w czwartek kurs sprzedaży franka wahał się w...


Konto walutowe – komu i do czego może się przydać?

Konto walutowe – komu i do czego może się przydać?

Konto walutowe jest nadal dość rzadkim typem konta. Daleko mu do popularności, jaką cieszą się zwyczajne konta oszczędnościowo-rozliczeniowe oraz konta oszczędnościowe. Jednakże są przypadki, w których takie konto jest wręcz konieczności. Zobacz, kto...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,5148
CHF Kurs franka
4,6332
USD Kurs dolara
4,1903
GBP Kurs funta
5,2543
Źródło: Tabela nr z dn. 02-06-2023 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
4,6120
4,6160
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
4,6030
4,6430
Sprawdź »
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas