Strona główna Porady i częste pytania Konto walutowe a kantor online

Konto walutowe a kantor online

Ocena:
5,0 na 5    1 oceny

Konto walutowe a kantor online

Konto walutowe i kantor online to dwa dość ciekawe rozwiązania, które mają ze sobą wiele wspólnego, ale też znacząco się od siebie różnią. To propozycje dla osób, które często muszą dokonywać płatności w obcej walucie. Usługi te przeznaczone są praktycznie dla wszystkich zainteresowanych. Jednak która z nich jest lepsza? To zależy od sytuacji.

 

Konto walutowe

Chyba już wszystkie banki w dniu dzisiejszym proponują klientom konto w obcej walucie. Takie konto to szereg korzyści – można robić zakupy w internecie, kupować walutę po korzystnej cenie, a nawet oszczędzać w walucie. Muszą je mieć osoby, które zadłużyły się w obcej walucie. Pozostali nie mają obowiązku zakładania takiego konta, ale jeżeli chcą, nie ma ku temu żadnych przeszkód.

 

Kantor online

O kantorach online zbyt długo nikomu nie trzeba mówić. Każdy chyba wie, że to miejsce w sieci, w którym można wymieniać dowolną walutę. Wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych w sieci, zarejestrować się, by móc już za chwilę wymienić na przykład złotówki na euro. Dużym plusem kontorów internetowych jest przede wszystkim to, że można wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie. Podobno internetowe kantory są lepsze od stacjonarnych, a już na pewno dużo lepsze od oferty banków.

 

Co lepsze?

Niektórzy zastanawiają się, czy w związku z wyjazdem na zagraniczne wakacje warto założyć konto walutowe. Otóż konto walutowe jest w zasadzie dla wszystkich zainteresowanych, ale tak naprawdę przyniesie korzyści dla tych, którzy nie tylko potrzebują wymienić walutę, ale również wykonać inne operacje. Jeżeli ktoś ma kredyt w obcej walucie, to musi mieć to konto. W przypadku sporadycznych wyjazdów za granicę, chyba wystarczy zwykły kantor internetowy. Można tam wymieniać dowolną walutę i to sprawnie, wygodnie oraz korzystnie. Trzeba pamiętać o tym, że banki pobierają opłaty za konto walutowe. Należy więc ocenić, czy jego posiadanie rzeczywiście będzie opłacalne pod kątem finansów.

 

Konto walutowe a kantor online to dwa różne, ale ciekawe rozwiązania. Konto może służyć do wymiany walut i wielu innych czynności. Z kolei kantor internetowy przyda się wyłącznie do wymiany złotówek na obcą walutę i odwrotnie. To co kto wybierze jest sprawą indywidualną, ale by decyzja była słuszna i satysfakcjonująca, należy zastanowić się nad tym. Warto porównać obie możliwości z panującą obecnie sytuacją. Chodzi o to, by w pierwszej kolejności ustalić, w jakim celu wybrana usługa będzie wykorzystywana. To zdecydowanie pomoże dokonać ostatecznego i słusznego wyboru.

Ekspert ds. rynków finansowych

Kantory internetowe

1

EUR = 4,2530
CHF = 3,8680
USD = 3,8141
GBP = 4,7433
Sprawdź »
czytaj recenzje »
2

EUR = 4,2526
CHF = 3,8725
USD = 3,8132
GBP = 4,7477
Sprawdź »
czytaj recenzje »
3

EUR = 4,2380
CHF = 3,8597
USD = 3,8003
GBP = 4,7233
Sprawdź »
czytaj recenzje »
4

EUR = 0,0000
CHF =
USD =
GBP =
Sprawdź »
czytaj recenzje »
5

EUR = 4,2495
CHF = 3,8678
USD = 3,8074
GBP = 4,7342
Sprawdź »
czytaj recenzje »


Warto przeczytać również

Różnica kursu walut w NBP a kantorze – skąd wynika?

Różnica kursu walut w NBP a kantorze – skąd wynika?

NBP prezentuje zupełnie inny kurs walut nić ten, jaki publikowany jest na tablicach kantorów. Nie wszyscy to zauważyli, ale ci, którzy często wymieniają waluty albo po prostu obserwują to co dzieje się w świecie walut, już nie raz zorientowali się, że...


Escrow i wymiana walut online

Escrow i wymiana walut online

Wielu ludzi często dokonuje płatności w obcej walucie, po wcześniejszym zakupie w tradycyjnym kantorze. Okazuje się, że niestety nie wszyscy wiedzą o tym, że są pewne udogodnienia, łatwiejsze sposoby zakupu waluty. Nie mają również pojęcia, że istnieją...


Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Karta walutowa prepaid – wygodne płacenie obcą walutą

Jeszcze do niedawna, aby móc za towar lub usługę zapłacić obcą walutą, trzeba było pójść do kantoru i dokonać wymiany. Teraz są zdecydowanie lepsze rozwiązania, które należałoby wręcz nazwać udogodnieniami. Karta walutowa prepaid to...


Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe dla firm handlujących zagranicą

Kantory internetowe to korzyści nie tylko dla osób, które spłacają kredyty w obcych walutach, wyjeżdżają za granicę na urlop czy wybierają się tam do pracy. Korzystanie z kantorów online jest również bardzo korzystne dla firm,...
Kursy NBP

EUR Kurs euro
4,2492
CHF Kurs franka
3,8589
USD Kurs dolara
3,7997
GBP Kurs funta
4,7224
Źródło: Tabela nr 141/A/NBP/2019 z dn. 23-07-2019 »

Jak oszczędzać na wymianie waluty?

Jeżeli spłacasz np. kredyt we frankach i korzystasz z przewalutowania w banku, polecamy wybrać jeden z kantorów internetowych, który pozwoli zaoszczędzić dzięki dużo lepszemu kursowi!


Kurs franka w kantorach Kurs franka

 
Sprzedaż
Kupno
 
Walutomat
3,8680
3,8700
Sprawdź »
Internetowykantor.pl
3,8725
3,8725
Sprawdź »
Kantor.pl
3,8597
3,8907
 
TOPkantor.pl
 
Amronet
3,8678
3,8796
 
Trejdoo
3,8600
3,8790
 
Wymieniaj-Waluty
3,8356
3,8548
 
Liderwalut.pl
3,8600
3,8918
 
Zobacz inne waluty »


Znajdź nas